top of page
Zabawki edukacyjne

Przedszkola
Szyszkowa Polana

Nasza Fundacja prowadzi 2 przedszkola niepubliczne: w Szyszkowej i  w Mirsku.

KARTA ZGŁOSZENIA DO PRZEDSZKOLA - POBIERZ TUTAJ

W obu przedszkolach przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat bez względu na miejsce zamieszkania. Dzieci uczęszczają do 3 grup w zależności od wieku. Grupy nie są liczne, co zapewnia miłą, kameralną i rodzinną atmosferę.

Przedszkole w Szyszkowej jest otwarte w godz. 6:45 - 16:15, a w Mirsku od 6:30 do 16:30.

Przedszkole Szyszkowa Polana w Szyszkowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkole Szyszkowa Polana w Szyszkowej jest certyfikowaną przez Polskie Stowarzyszenie Dalton placówką daltońską.  Jesteśmy niepublicznym przedszkolem, wpisanym do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych. Działamy nieprzerwanie od 2013r.

Przedszkole Szyszkowa Polana w Mirsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkole Szyszkowa Polana w Mirsku jest przedszkolem niepublicznym, które rozpoczęło działalność we wrześniu 2022r. dzięki wsparciu środków unijnych. Rozpoczęliśmy już proces certyfikacji na przedszkole daltońskie. Więcej informacji na ten temat przedszkola dostępnych jest w zakładce Projekty.

NASZA FILOZOFIA

Aby latawiec poszybował, nie wystarczy, by wiał wiatr. Latawiec wzniesie się, jeśli będziemy mu towarzyszyć, w odpowiednim tempie, dostosowanym do aktualnych potrzeb. Więź musi być silna i bezpieczna, ale też uważna na zmieniające się warunki, nie nazbyt kontrolująca, ale też nie nazbyt swobodna. Nawet na tym samym wietrze każdy latawiec zachowuje się inaczej, każdy na swój sposób zachwyca, a cała sztuka polega na odnalezieniu odpowiedniej do warunków i jego właściwości drogi.

Podobnie widzimy proces wychowania i edukacji dzieci. Aby dziecko mogło w pełni rozwinąć swój potencjał, potrzebuje do tego sprzyjających warunków. Aby złapać wiatr w skrzydła, musi mieć obok dorosłego uważnego na jego indywidualne potrzeby, który będzie mu bezpiecznie towarzyszył w fascynującej drodze zdobywania wiedzy i umiejętności. Dorosłego, który poprowadzi i wskaże drogę, a jednocześnie świadomego, że każde dziecko ma inne potrzeby i możliwości.

Original.png
Okolice Szyszkowej, na pierwszym planie kwitnące maki, dalej żółte kwiaty, w oddali wzgórze i domy

Jak do nas trafić?

Przedszkole Szyszkowa Polana w Szyszkowej mieści się we wsi Szyszkowa, z dogodnym dojazdem z Leśnej (ok. 3 km), Lubania (ok. 9 km), czy Olszyny (ok. 10 km). Okolica, w której mieści się Przedszkole jest spokojna, w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych, łąk, pól, parku i lasu. 

Przedszkole Szyszkowa Polana w Mirsku znajduje się przy ul. Spacerowej 1, blisko centrum miasta, a jednocześnie w okolicy o luźnej zabudowie. Budynek otoczony jest rozległym terenem zielonym, ze starodrzewiem.

Twórcze podejście pedagogiczne

Przedszkole w Szyszkowej jest certyfikowaną przez Polskie Stowarzyszenie Dalton  placówką daltońską, natomiast Przedszkole w Mirsku rozpoczęło swój proces certyfikacji. W naszej pracy priorytetem jest rozwijanie u dzieci umiejętności współpracy, samodzielności i odpowiedzialności, a także zdolności do refleksji. W pracy dydaktycznej stosujemy metody oparte na rozwijaniu u dzieci samodzielności. Stosujemy graficzne instrukcje czynnościowe, zachęcamy dzieci do samodzielnego planowania swojej pracy, a także wspierania się nawzajem.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Edukacja

Współpraca

Dzieci w naszych przedszkolach już od najmłodszych lat objęte są nauką języka angielskiego w formie dostosowanej do ich możliwości (zabawy, piosenki, krótkie dialogi).

Sześciolatki objęte są nauką czytania. Poznają litery w oparciu m.in. o metodę glottodydaktyki. Umiejętności matematyczne rozwijamy, inspirując się zaleceniami prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dużą wagę przykładamy do rozwijania kreatywności i rozbudzania u dzieci twórczości. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą u nas liczyć na specjalistyczne wsparcie (logopeda, psycholog, terapeuta pedagogiczny, pedagog rewalidacji).

Nasza przestrzeń

Nasze Przedszkola mieszczą się w budynkach z bogatą historią. Zostały wybudowane na początku ubiegłego wieku  jako budynki szkolne i funkcję edukacyjną spełniają do tej pory. Przed uruchomieniem Przedszkoli oba budynki przeszły gruntowne remonty i przebudowy, dzięki czemu obecnie spełniają wszelkie wymogi bhp i ppoż dla placówek oświatowych.

Wyposażenie Przedszkoli jest nowe, bezpieczne dla dzieci. Sale są obszerne, urządzone w sposób, który pozwala na uniknięcie ryzyka przestymulowania (stonowane kolory ścian i podłóg).

 

Sala przedszkolna
Nasze podwórko

Nasze otoczenie

Obok budynków Przedszkoli znajduje się plac porośnięty trawą i drzewami, a także plac zabaw z certyfikowanymi urządzeniami. Dysponujemy również niewielkim  sadem, w którym latem tworzymy strefę chillout dla dzieci, a w chłodniejsze dni przy okazji różnych uroczystości rozpalamy ognisko.​

Na podwórzu znajduje się drewniana altana, w której dzieci mogą mieć organizowane różnego rodzaju zajęcia. Staramy się, aby możliwie najczęściej spędzały czas na świeżym powietrzu.​

Na podwórku znajduje się również specjalnie usypana górka, z której dzieci mogą zimą zjeżdżać na sankach, a latem zamieniać ją w wyspę, statek piracki, wieżę księżniczki, czy inne miejsce, które podpowiada im wyobraźnia.

Co dla podniebienia?

W Przedszkolach dzieci mają możliwość korzystania z 3 posiłków: śniadania, dwudaniowego obiadu oraz deseru/podwieczorku. 

Aby ułatwić rodzicom odwoływanie posiłków (np. z powodu nieobecności dziecka) wprowadziliśmy ułatwienie w postaci mobilnej aplikacji. Za jej pośrednictwem jednym kliknięciem rodzic zgłasza potrzebę odwołania posiłku, a na koniec miesiąca automatycznie otrzymuje informację o wysokości należnej opłaty.

Posiłki dostarcza firma cateringowa. Dzieci spożywają posiłki na talerzach ceramicznych, ich wydawanie odbywa się w oparciu o procedury HACCP.

 

Posiłek

Rekrutacja

Praca dzieci

Do Przedszkoli przyjmujemy dzieci w wieku 2,5 roku do 6 lat bez względu na miejsce zamieszkania.

Rekrutacja trwa cały rok, w miarę wolnych miejsc. Jednakże jeśli chcieliby Państwo mieć pewność przyjęcia dziecka w nowym roku szkolnym, zalecamy zarezerwowanie miejsca w lutym. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 606 494 216.

Warunkiem przyjęcia do Przedszkola nie jest zakończenie korzystania z pieluch. Rozumiemy to, że dzieci są gotowe do zakończenia treningu czystości w różnym tempie, w różnym wieku i nie uważamy, by miało to stanowić przeszkodę do nawiązywania relacji z rówieśnikami, wspólnych zabaw i nauki.  Dysponujemy w Przedszkolu wygodnym przewijakiem ze schodkami, który umożliwia zmianę pieluch z zachowaniem prywatności i szacunku do dziecka.

bottom of page