top of page
20230904_141707.jpg

Katarzyna Cieciura

Nauczycielka z pasją i ponad 20 letnią praktyką. Laureatka Pozytywki Dzień Dobry TVN.

 

Od 2011 r. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bł. C. Borzęckiej w Krakowie, którą tworzy od podstaw w oparciu o relacje w trójkącie nauczyciel - uczeń - rodzic. Wykładowca Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Inicjatorka jesiennych warsztatów dla rodziców, warsztatów artystycznych dla dzieci, metody Sowa w edutorze. Od 2017 r. mocno związana z ruchem Budzących się Szkół oraz ośrodkami i fundacjami promującymi nowatorskie podejście do edukacji.

Autorka scenariuszy zajęć ruchowych do serii książek Nowej Ery i wielu innych publikacji. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego - Oddział w Niepołomicach. Zarządza stroną Eduexpress – Edukacja w praktyce.

Pani Katarzyna tak mówi o sobie:

"Od 25 lat pracując w różnych typach szkół i środowiskach szkolnych, mierzę się z problemami współczesnej oświaty. Przez kilka lat byłam związana ze szkołą waldorfską, która pchnęła mnie do zmiany myślenia o systemie edukacji i przełamała we mnie schematy myślowe. Zdobywałam doświadczenie na praktykach zagranicznych oraz jako dyrektor eksperymentalnej szkoły. Przez 12 lat zarządzałam szkołą tworzoną od podstaw. Opracowałam i wdrożyłam autorską metodę edutorów, łączącą w sobie m.in. filozofię planu daltońskiego czy pedagogiki Montessori. Przez lata doświadczeń przekonałam się, że szkoła to nie budynek, ale ludzie, którzy ją tworzą". 

bottom of page